Aktualności 2018-2019
wydarzenia

Dożynki we Frampolu

27 sierpnia 2019 , mdk


W niedzielę, 25 sierpnia we Frampolu odbyły się Dożynki Powiatowe.

czytaj więcej


wydarzenia

Wychowankowie MDK na Międzynarodowym Festiwalu w Czarnogórze

15 lipca 2019 , mdk


6 lipca o godz. 6.00 spod MDK wyruszyły dwa autokary z wychowankami, kierunek podróży to Czarnogóra. Tam bowiem odbywał się Międzynarodowy Festiwal Artystyczny. Po 30 godzinach podróży dotarliśmy na miejsce, czyli do urokliwego miasteczka Sutomore, położonego tuż nad morzem. Po zakwaterowaniu i odpoczynku wspólnie wyruszyliśmy na długi spacer nadmorskim deptakiem. Kolejne dni upłynęły nam na przedpołudniowym plażowaniu i wieczornych paradach i scenicznych prezentacjach. Pierwsza z nich odbyła się w mieście Bar, zaś druga w Petrovac.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Rekrutacja uzupełniająca w MDK

1 lipca 2019 , mdk


Rekrutacja uzupełniająca na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. od godziny 16:00 – 17:30. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. ul. Wira Bartoszewskiego 10. Zapraszamy

czytaj więcej


wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Tańca w Grecji, Paralia

25 czerwca 2019 , mdk


Koniec roku szkolnego, to czas wyjazdów i dalszych prezentacji umiejętności naszych wychowanków. Tym przyjemniejszych, gdy odbywają się w słonecznej Grecji. W dniach 12-20 czerwca grupy z Młodzieżowego Domu Kultury wyjechały do Paralii na Międzynarodowy Festiwal Tańca.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

ZAKOŃCZENIE ROKU TANECZNEGO W GRUPACH PANI INGRIDY SOKOŁOWSKIEJ

14 czerwca 2019 , mdk


W czwartkowe popołudnie, 13 czerwca, grupy taneczne pracujące pod kierunkiem pani Ingridy Sokołowskiej wspólnie zakończyły taneczny rok szkolny. Podczas spotkania w miejscowości Stare Króle były zabawy ruchowe, malowanie twarzy, ognisko z kiełbaskami oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i podziękowania dla nauczycielki.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Młodzież z MDK nagrodzona przez Starostę.

13 czerwca 2019 , mdk


Samorząd powiatu biłgorajskiego jak co roku nagrodził laureatów olimpiad, konkursów przedmiotowych i artystycznych. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w środę, 12 czerwca.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

12. edycja ADA Dance

11 czerwca 2019 , mdk


W poniedziałkowe popołudnie, 10 czerwca, w dawnej siedzibie MDK przy ul. Nastawnej odbyła się 12. edycja ADA Dance, wewnętrznego konkursu tancerek zespołu ADA. Podopieczne pani Edyty Buczek konkurowały w kategoriach wiekowych 5 - 7 lat, 7 – 8 lat, 9 – 10 lat oraz 11-13 lat solo, duety, a także trio. W loży sędziowskiej zasiadły ich najstarsze koleżanki grupy ADA I, które jeszcze parę lat temu same przeżywały swe występy podczas czerwcowego Ada dance.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Występowaliśmy podczas Dni Biłgoraja

11 czerwca 2019 , mdk


W dniach 7 – 9 czerwca w naszym miasteczku świętowaliśmy Dni Biłgoraja. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji, w tym koncerty artystyczne na scenie letniej przy Biłgorajskim Centrum Kultury.

Fotorelacja


wydarzenia

OGÓLNOPOLSKI SUKCES ADY.
BALANS - Ogólnopolskie Spotkania z Tańcem w Lublinie

11 czerwca 2019 , mdk


W ubiegłą środę, 5 czerwca w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zostały zorganizowane Ogólnopolskie Spotkania z Tańcem "BALANS”. Nasz MDK reprezentowała grupa Tańca Współczesnego „ADA”.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

TANEW i ZAWIERUCHA wśród najlepszych w województwie podczas XIX Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tańca Ludowego we Włodawie.

11 czerwca 2019 , mdk


Przegląd odbywał się 8 czerwca we Włodawie. Patronat nad przeglądem objął Lubelski Kurator Oświaty. Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

WIELKIE SUKCESY WOKALISTÓW Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W BIŁGORAJU

4 czerwca 2019 , mdk


W ramach Dni Szczebrzeszyna 31 maja zorganizowano festiwal „Rozśpiewany Chrząszcz”. W festiwalu udział wzięły dzieci i młodzież z naszego MDK. Z sukcesami zaprezentowaliśmy się też 2 czerwca podczas XVII Małego Festiwalu Piosenki Dziecięcej o „Józefowskiego Słowika” w Józefowie.

czytaj więcej Fotorelacja Fotorelacja


wydarzenia

Kolejne sukcesy najmłodszych artystek z Tęczowej Malarni

31 maja 2019 , mdk


Nagroda dla pięcioletniej Kasi Zarębskiej w XXIV. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „DOM” oraz wyróżnienie dla Soni Kowalskiej w XIX. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Człowiek w ruchu” to ostatnie sukcesy - uczestniczących w zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju – najmłodszych artystek z Tęczowej Malarni.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

Dzień Dziecka

29 maja 2019 , mdk


W miniony weekend, 25 – 26 maja, na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury odbywał się Festiwal Czekolady i Słodyczy w ramach Biłgorajskiego Dnia Dziecka. Organizatorzy przygotowali dla adresatów tego święta, czyli dla dzieci w różnym wieku, wiele atrakcji. Można było popróbować przeróżnych słodkości, a także wypić zdrowe świeże soki, poskakać na „dmuchawcach”, pomalować twarz, ozdobić własnoręcznie pierniczki.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

Bajkowy Koncert Muzyki Disneya

29 maja 2019 , mdk


W czwartkowe popołudnie, 23 maja, w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury rozbrzmiewała muzyka z popularnych bajek wytwórni Disney’a. O godz. 17 rozpoczął się bowiem „Bajkowy Koncert” wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury. Pomysłodawczynią i reżyserką tego artystycznego przedsięwzięcia była pani Kornelia Rudy, nauczycielka śpiewu w MDK.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

Plener malarski w Józefowie

27 maja 2019 , mdk


Od piątku do niedzieli, 24 - 26 maja br., wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju przebywali na plenerze malarskim. Ta trzydniowa impreza miała miejsce w Józefowie.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

Portret Mamy nagrodzony

27 maja 2019 , mdk


24 maja rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczny „Moja Mama”. Laureatką I miejsca w kategorii przedszkoli została pięcioletnia Diana Kozakiewicz. Dziewczynka uczestniczy w zajęciach plastycznych najmłodszej grupy w pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

KOLEJNE SUKCESY IMPULSU PODCZAS II. OGÓLNOPOLSKICH KONFRONTACJI TANECZNYCH W RADZYNIU PODLASKIM

23 maja 2019 , mdk


Prawie tysiąc młodych tancerzy przyjechało w ubiegłą sobotę 18 maja do hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00, a została zakończona przed 22.00.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

"KOTY I PSY OCZYMA DZIECI"

23 maja 2019 , mdk


Julia Furmanek, Julia Wasąg i Piotr Pecka z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostali laureatami X. Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Plastycznego zatytułowanego „KOCIE i PSIE SPRAWY”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Podsumowanie XXVII. Konkursu "Moje Zakątki" 2019

21 maja 2019 , mdk


21 maja br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbyło się podsumowanie XXVII. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „MOJE ZAKĄTKI” 2019, którego tematem była „ARCHITEKTURA”. Konkurs odbył się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty..

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Wycieczka do Krainy Rumianku

20 maja 2019 , mdk


W dniu 17 maja 2019r. grupy plastyczne „Fantazja”, „Tęczowa Malarnia” oraz grupa z pracowni rękodzieła „Cudawianki”, wyjechały na wycieczkę do Krainy Rumianku w Hołownie. Grupom towarzyszyła dyrektor MDK pani Renata Socha, oraz nauczycielki pani Irena Oręziak-Kupczak oraz pani Anna Świca.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

"Święta Wielkiej Nocy”

16 kwietnia 2019 , mdk (akt. 20 maja br.)


16 kwietnia 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Święta Wielkiej Nocy – tradycja i współczesność”.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

14 maja 2019 , mdk


W sobotę, 11 maja br. pary z Klubu Tańca Towarzyskiego IMPULS brały udział w XVIII. Amatorskich Spotkaniach Tanecznych w Formie Towarzyskiej w Lubartowie. Podczas tego wydarzenia, gościnnie wystąpiła nasza formacja. Zapraszamy na fotorelację.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

„MŁODZI MISTRZOWIE PASTELI”

13 maja 2019 , mdk


W czwartek, 9 maja 2019 r., w galerii Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XXI edycji Konkursu Plastycznego „Malujemy Pastelami”. Wśród nich znalazło się pięcioro wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, realizujących swoje pasje w pracowni Tęczowa Malarnia. Zdobyli oni dwie nagrody, dwa wyróżnienia i kwalifikację do wystawy.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Protokół z posiedzenia Komisji konkursowej XXVII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „MOJE ZAKĄTKI” 2019 „ARCHITEKTURA”

10 maja 2019 , mdk


czytaj więcej


wydarzenia

KTT IMPULS w Bełżycach

7 maja 2019 , mdk


27 kwietnia odbył się XI Turniej Tańca Towarzyskiego Bełżyce 2019, zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Bełżycach oraz Centrum Kultury Fizycznej i Sportu w Bełżycach.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju z CERTYFIKATEM SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNEJ PLACÓWKI w roku szkolnym 2018/2019

26 kwietnia 2019 , mdk


Certyfikat dla MDK w Biłgoraju za udział w V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – pomocowej UNICEF - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA wraz z podziękowaniem za zaangażowanie na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom nadał Marek Krupiński – Dyrektor Generalny Stowarzyszenia UNICEF Polska.

czytaj więcej Fotorelacja


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

29 kwietnia 2019 , mdk

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja 2019 r. zajęcia dla dzieci i młodzieży zostają odwołane.


UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

29 kwietnia 2019 , mdk

Informujemy, że w dniach 29-30 kwietnia br. (poniedziałek, wtorek) zajęcia, które prowadzą panie Ewa Chuchro, Urszula Demucha, Irena Oręziak-Kupczak - zostają odwołane.


wydarzenia

Namalowały „Podwórko emocji”

25 kwietnia 2019 , mdk


Prace plastyczne trzech wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży zatytułowanego „Podwórko”. Konkurs zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Zajęcia terapeutyczne z alpakami w Okrągłym

23 kwietnia 2019 , mdk


W poniedziałek 15 kwietnia 2019r. najmłodsza grupa plastyczna „Pędzelki” wraz z nauczycielem oraz rodzicami uczestniczyła w zajęciach rekreacyjno-terapeutycznych z alpakoterapii. Zajęcia odbyły się na terenie hodowli ARETH w miejscowości Okrągłe, które poprowadził alpakoterapeuta pan Grzegorz Kubik.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

"Święta Wielkiej Nocy”

18 kwietnia 2019 , mdk


5 kwietnia 2019 roku w siedzibie organizatora - Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku, odbyło się posiedzenie Jury XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Święta Wielkiej Nocy – tradycja i współczesność”.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

NASI WYCHOWANKOWIE UCZESTNICZYLI W REGIONALNYCH WARSZTATACH ZDOBIENIA PISANEK W TARNOGRODZIE

16 kwietnia 2019 , mdk


W poniedziałek, 8 kwietnia 2019 r., wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju wzięły udział w Regionalnych Warsztatach Zdobienia Pisanek. Impreza odbyła się po raz piętnasty w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Wystawa z cyklu WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW pod tytułem „Podróż w czasie - instalacje”

15 kwietnia 2019 , mdk


W czwartkowy wieczór 11 kwietnia 2019 r. Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż prac grup plastycznych „Fantazja” i „3 D”, pracujących pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

Sukcesy wychowanków w międzynarodowym konkursie plastycznym

15 kwietnia 2019 , mdk


12 marca 2019r. został rozstrzygnięty XXIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój świat” pt. „Nieskończoność wyobraźni” zorganizowany przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie. Na konkurs wpłynęło 2660 prac z 285 ośrodków oraz 57 zgłoszeń indywidualnych z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Serbii, Łotwy i Włoch.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

WARSZTATY DLA ZESPOŁU TAŃCA LUDOWEGO ,,TANEW”

12 kwietnia 2019 , mdk


W dniach 5-7.04.2019 r. 28-osobowa grupa młodzieży z Zespołu Tańca Ludowego „Tanew” uczestniczyła w szkoleniu prowadzonym przez dwójkę przesympatycznych młodych Słowaków – Radovana Gregora Pastyrik, choreografa Zespołu Folklorystycznego Visniciar z miejscowości Sobrance i Barbarę Podolakovą członka tegoż Zespołu.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Wystawa "Przyszła Wiosna"

12 kwietnia 2019 , mdk


24 prace 23 autorów, to ekspozycja prac plastycznych, jaką od 3 kwietnia można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Wystawa „Przyszła Wiosna”, to kolejna prezentacja obrazów powstałych w pracowni Tęczowa Malarnia.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

SUKCESY "ADY" NA VI SPOTKANIACH BALETOWYCH!

12 kwietnia 2019 , mdk


W dniach 6 - 7 w Świdniku odbywały się VI Wojewódzkich Spotkania Baletowe. Drugiego dnia imprezy miał miejsce konkurs w kategorii taniec współczesny. Nie zabrakło na nim tancerek z grup ADA z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, które szybko zregenerowały swoje siły po sobotnich prezentacjach podczas "Tanecznych Inspiracji".

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

Turniej Tańca Towarzyskiego dla Par Początkujących w Piaskach

11 kwietnia 2019 , mdk


6 kwietnia w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Piaskach odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego dla Par Początkujących. Organizatorem imprezy była Szkoła Tańca "LIDER" z Lublina.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

SUKCESY W OGÓLNOPOLSKIM BIENNALE PLASTYCZNYM „KOT”

11 kwietnia 2019 , mdk


W sobotę, 30 marca 2019 r., we Wrocławiu odbył się finisaż wystawy i wręczenie nagród laureatom X. Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego zatytułowanego „KOT”. Wśród nich znalazły się podopieczne Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA "TANECZNE INSPIRACJE" 2019

9 kwietnia 2019 , mdk


W dniach 5 - 6 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się już po raz szósty Ogólnopolski Festiwal Tańca "Taneczne Inspiracje", zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Trampolina Sukcesu" oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

czytaj więcej


wydarzenia

WSPANIAŁY WYNIK ZESPOŁU TAŃCA LUDOWEGO ,,TANEW” NA MIĘDZYWOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE

9 kwietnia 2019 , mdk


Zespół Tańca Ludowego ,,Tanew” z MDK w Biłgoraju, pracujący pod kierunkiem pani Ewy Chuchro zajął II miejsce na X Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego ,,GARNIEC” który odbywał się w Łańcucie.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

XXXIX Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

29 marca 2019 , mdk


W ostatni czwartek marca w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się XXXIX Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, będący etapem eliminacji do festiwalu wojewódzkiego „Śpiewający Słowik”. Młodych artystów i ich opiekunów powitała dyrektor MDK, pani Renata Socha. Głos zabrała także obecna na rozpoczęciu pani Małgorzata Liwosz-Rudy, Sekretarz Starostwa Powiatowego, życząc wszystkim uczestnikom jak najlepszych prezentacji.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

Adam Badaszek laureatem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

29 marca 2019 , mdk


Adam Badaszek został nagrodzony w VI. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pn. „Pejzaże Mistyczne” - Architektura Lublina i okolic. Laureat uczęszcza na zajęcia plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

czytaj więcej Prasa o nas


wydarzenia

"Godne życie całe życie"

29 marca 2019 , mdk


W niedzielę, 24 marca br. nasi wychowankowie występowali podczas wydarzenia pod nazwą "Godne życie całe życie. Impreza odbyła się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Teatralny marzec

28 marca 2019 , mdk


Tegoroczny marzec to dla grup teatralnych z Młodzieżowego Domu Kultury intensywny czas „dopinania” spektakli, premier i występów na konkursach. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się grupa młodzieżowa Spontan, a było to 7 marca podczas wojewódzkiego konkursu teatralnego „Zwierciadła”. Był to premierowy pokaz spektaklu „S.I.T.O”

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Koncert „Powitanie wiosny”

28 marca 2019 , mdk


21 marca w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się koncert „Powitanie wiosny”, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. Na scenie wystąpili młodsi wychowankowie naszej placówki z grup: Sitareczka, Tanew dwie grupy młodsze, pary KTT Impuls, Kropeczki oraz Dzieciaki Śpiewaki.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Kolejne osiągnięcia plastyczne młodych artystów

22 marca 2019 , mdk


Uczęszczające na zajęcia plastyczne do pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju wzięły udział w XVIII. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów doby staropolskiej”. Decyzją Jury zostały laureatkami tej ważnej imprezy plastycznej.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Sukcesy wychowanków w XI. Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. „Rok polski w tradycji i obyczajach”

21 marca 2019 , mdk


Nagroda dla sześcioletniej Julianny Sołtys, oraz pięć prac młodych artystek honorowanych uczestnictwem w wystawie pokonkursowej – takimi osiągnięciami może poszczycić się pracownia plastyczna Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w zakończonym właśnie XI. Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. „Rok polski w tradycji i obyczajach”. Impreza została zorganizowana przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

czytaj więcej


wydarzenia

Sukces wokalny naszego wychowanka

18 marca 2019 , mdk


Sukces naszego wychowanka w VI Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Pogodna Nutka”.

czytaj więcej


Najbliższe imprezy

12 marca 2019 , mdk
wydarzenia wydarzenia

wydarzenia

"Etno portrety" - Sukcesy palstyczne wychowanków

11 marca 2019 , mdk


Weronika Pawlos, Julia Sławkowska i Krzysztof Jankowski to Laureacji XII. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Z pędzlem przez świat” „Etno portrety” Korzenie Kultury, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury we Wrocławiu.

czytaj więcej


wydarzenia

Koncert "Taniec i Poezja" 2019 dla uczniów biłgorajskich szkół

7 marca 2019 , mdk


„Próba Generalna” – taki tytuł nosiła tegoroczna edycja koncertu z cyklu „Taniec i Poezja”. Jak co roku reżyserem spektaklu była pani Edyta Buczek, a głównymi aktorkami jej podopieczne z grup tańca współczesnego Ada. Koncert „Taniec i Poezja” był także prezentowany dwukrotnie w poniedziałkowe przedpołudnie dla uczniów biłgorajskich szkół.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

Hanna Bosak i Agnieszka Cieślak laureatkami XIX. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ANIOŁ 2019.

7 marca 2019 , mdk


Hanna Bosak i Agnieszka Cieślak reprezentujące pracownię plastyczną Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami XIX. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ANIOŁ 2019. Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży DOROŻKARNIA w Warszawie.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

Koncert "Taniec i Poezja" 2019

7 marca 2019 , mdk


W sobotnie popołudnie, 2 marca, w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyła się „Próba Generalna” – taki tytuł nosiła tegoroczna edycja koncertu z cyklu „Taniec i Poezja”. Jak co roku reżyserem spektaklu była pani Edyta Buczek, a głównymi aktorkami jej podopieczne z grup tańca współczesnego Ada.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Wystawa "Radość Tworzenia"

7 marca 2019 , mdk


Ekspozycja prac z wystawy

Fotorelacja


wydarzenia

Wiosenne konkursy w MDK

5 marca 2019 , mdk


Wiosna tuż, tuż... a wraz z jej nadejściem w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju cykliczne imprezy konkursowe.

czytaj więcej


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

4 marca 2019 , mdk

Informujemy, że w dniu 4 marca (poniedziałek) zajęcia taneczne z panią Edytą Buczek - zostają odwołane.


wydarzenia

Karnawałowy Bal Przebierańców w MDK

1 marca 2019 , mdk


W ostatni dzień marca w naszej placówce odbył się Bal Przebierańców. Jak co roku w imprezie najliczniej uczestniczyli najmłodsi wychowankowie MDK. Pod opieką nauczycieli tańczyli i uczestniczyli w parkietowych zabawach.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

13. WYSTAWA Z CYKLU RADOŚĆ TWORZENIA” PN. „PORTRETY I INNE OBRAZKI” ORAZ PODSUMOWANIE AKCJI EDUKACYJNEJ „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

1 marca 2019 , mdk


We wtorek, 26 lutego 2019 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż prac plastycznych wychowanków Pracowni TĘCZOWA MALARNIA. Wystawa, zatytułowana „Portrety i inne obrazki”, jest kolejną z cyklu corocznych prezentacji dorobku twórczego najmłodszych wychowanków Anny Świcy. Drugą część imprezy stanowiło podsumowanie Akcji edukacyjnej WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA organizowanej pod patronatem UNICEF Polska.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas Prasa o nas (2)


wydarzenia

NASZE ZESPOŁY NAGRODZONE PRZEZ BURMISTRZA MIASTA BIŁGORAJ

28 lutego 2019 , mdk


23 lutego br. w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyło się "Podsumowanie Roku 2018 w kulturze, sporcie i działalności społecznej". Z rąk władz miasta wyróżnienia odebrały osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy zarówno w kategorii indywidualnej jak i zespołowej.

czytaj więcej


wydarzenia

Ferie w Pracowni plastycznej

18 lutego 2019 , mdk


Dwa popołudnia - 13 i 14 lutego - w pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbywały się zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży. Tym razem chętni mogli uszyć szmaciane lalki. Zajęcia były związane z udziałem w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Wychowankowie z naszej placówki przygotowywali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Ferie 2019 w MDK - Pierwszy tydzień

15 lutego 2019 , mdk


Pierwszy tydzień ferii już za nami. W Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się zajęcia artystyczne według stałego grafiku. Ponadto nasi wychowankowie mogli skorzystać z dwu atrakcji poza placówką.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

ALA FLOR NAGRODZONA!

7 lutego 2019 , mdk


Alicja Flor z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zdobyła drugie miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pudełko moich marzeń”. Konkurs zorganizowany został przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury „Na pięterku” w Zduńskiej Woli. Podsumowanie imprezy odbyło się 4 lutego br.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Szkolimy się... Warsztaty taneczne z zakresu tańca współczesnego dla grupy ADA

5 lutego 2019 , mdk


W dniach 02-03.02.2019 w MDK odbyły się warsztaty taneczne z zakresu tańca współczesnego prowadzone przez panią Patrycję Ćmiel. W warsztatach wzięły udział trzy grupy taneczne ADA.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Wystawa w MDK pt. "W kolorach karnawału"

1 lutego 2019 , mdk


30 stycznia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy prac najmłodszej grupy plastycznej „Pędzelki” oraz prac grupy „Cudawianki” z pracowni rękodzieła pt. „W kolorach karnawału”. Ekspozycja zawiera 13 prac wykonanych na płótnie farbami akrylowymi i 14 przedstawiających stroje karnawałowe, wykonane przez grupę „Pędzelki” – dzieci w wieku od 5 do 9 lat oraz 6 masek karnawałowych wykonanych przez grupę „Cudawianki” - dziewczęta w wieku od 8 do 13 lat. Obie grupy pracują pod opieką artystyczną pani Ireny Oręziak-Kupczak, która otworzyła wystawę.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

Koncert Karnawałowy - Dzień Babci i Dziadka

29 stycznia 2019 , mdk


W niedzielne popołudnia, 27 stycznia, w hali ZSBiO w Biłgoraju odbył się doroczny Koncert Karnawałowy, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. Tegoroczna edycja, wzorem lat ubiegłych, dedykowana była osobom szczególnym – Babciom i Dziadkom.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

"Młodych Bajanie". Sukcesy w konkursie plastycznym "Świat widziany moimi oczami”

24 stycznia 2019 , mdk


W piątek 4.01.2019r. odbyło się posiedzenie jury ogólnopolskiego konkursu plastycznego Festiwal Młodych Bajanie. Tematem tegorocznego konkursu był „Świat widziany moimi oczami”.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Warsztaty plastyczne dla grupy młodzieżowej „3D”

22 stycznia 2019 , mdk


W piątek 18.01 2019r. w pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbyły się warsztaty plastyczne dla grupy młodzieżowej „3 D”, pracującej pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak z zakresu malarstwa akwarelowego. Warsztaty przeprowadził artysta malarz pan Władysław Maławski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie gdzie zdobył dyplom na katedrze sztuki sakralnej. Jest członkiem Lwowskiego Towarzystwa Sztuk Pięknych oraz od 2012r. członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Wystawa „Portret kota, albo Kotki-Psotki”

22 stycznia 2019 , mdk


Wystawa „Portret kota, albo Kotki-Psotki”, to kolejna prezentacja twórczego dorobku najmłodszych wychowanków pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Można ją oglądać w Galerii „Pierwsze Piętro” od 22 stycznia br.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

VII Karnawałowe Spotkania z Tańcem Jazzowym - Chełm

21 stycznia 2019 , mdk


W niedzielę, 20 stycznia występowaliśmy w Chełmie podczas VII. Karnawałowych Spotkań z Tańcem Jazzowym. Zapraszamy na fotorelację.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Sukces naszych wychowanków. Podsumowanie XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Witaj, gwiazdko złota”

15 stycznia 2019 , mdk


11 stycznia 2019 r. odbyło się podsumowanie XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Witaj, gwiazdko złota”. Aż 10 wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało jego laureatkami. Impreza odbywa się corocznie w ramach Festiwalu „Tyskie Wieczory Kolędowe”, a głównym organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Biłgoraju

14 stycznia 2019 , mdk


W niedzielę, 13 stycznia, w całym kraju po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Ogólnopolskie osiągnięcia wychowanków grup plastycznych MDK. Konkurs "Okiem artysty - Edgar Degas" we Wrocławiu

8 stycznia 2019 , mdk


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Okiem artysty – Edgar Degas” przyniósł kolejny sukces wychowankom grup plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Sukcesy wychowanków. Ogólnopolski Konkurs "Moje Spotkanie z Folklorem" w Rybniku

3 stycznia 2019 , mdk


Dwie nagrody, dwa wyróżnienia oraz kwalifikacja do wystawy - takim dorobkiem mogą poszczycić się wychowankowie Młodzieżowego Domu kultury w Biłgoraju z pracowni Tęczowa Malarnia, którzy wzięli udział w XV. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Moje spotkanie z folklorem”.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


wydarzenia

Wystawa "Świąteczna opowieść" oraz "Symbole Narodowe"

28 grudnia 2018 , mdk


Zapraszamy do MDK na wystawę ekspozycji zatytułowanej "Świąteczna opowieść" oraz "Symbole Narodowe". Wystawę można oglądać od 19 grudnia 2018 do 15 stycznia 2019 - Galeria II piętro.

czytaj więcej Fotorelacja Prasa o nas


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

21 grudnia 2018 , mdk

Informujemy, że w dniu 21 grudnia (piątek) zajęcia taneczne grup - pani Edyty Buczek, Ewy Chuchro, Ingridy Sokołowskiej - zostają odwołane.

Odwołane są też zajęcia wokalne w dniu 22 grudnia (sobota), które prowadzi pan Andrzej Czernik.


wydarzenia

Sukces wychowanek MDK w XXVII. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj, gwiazdko złota”

21 grudnia 2018 , mdk


Fotorelacja


wydarzenia

"Moje spotkanie z folklorem" - artystki pracowni plastycznej pani Ireny docenione

21 grudnia 2018 , mdk


Fotorelacja


wydarzenia

Sukces w konkursie "Tęczowy Kalendarz 2019"

20 grudnia 2018 , mdk


W piątek, 14 grudnia 2018 r. w Tychach, odbyło się podsumowanie XVI. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”. W konkursie, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2, kolejny bardzo znaczący, artystyczny sukces odniosły wychowanki pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

czytaj więcej Fotorelacja


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

20 grudnia 2018 , mdk

Informujemy, że w dniu 20 grudnia (czwartek) zajęcia taneczne grup - pani Ingridy Sokołowskiej, Ewy Chuchro i Edyty Buczek - zostają odwołane.


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

18 grudnia 2018 , mdk

Informujemy, że w dniach 18-20 grudnia (wtorek-czwartek) zajęcia plastyczne z panią Ireną Oręziak-Kupczak – zostają odwołane!


wydarzenia

Sukces w konkursie MÓJ ANIOŁ - NA DROGACH DO WOLNOŚCI

17 grudnia 2018 , mdk


W VII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „MÓJ ANIOŁ – NA DROGACH DO WOLNOŚCI” wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju otrzymali za swoje prace malarskie 6 nagród i 3 wyróżnienia oraz dwie kwalifikacje do wystawy. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie, pod patronatem Teresy Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Wyjątkowy sukces plastyczny naszych wychowanek

17 grudnia 2018 , mdk


Olga Goch, Martyna Kniaziowska i Dominika Szubiak z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odniosły wyjątkowy sukces w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Magiczne Okienko” - „Zwierzęta całego świata”, który odbył się w Radlinie. Prace plastyczne dziewcząt z pracowni Tęczowa Malarnia otrzymały wyróżnienia.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Sukcesy wychowanków w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pn. „Moje Boże Narodzenie”

14 grudnia 2018 , mdk


Nagroda, dwa wyróżnienia i kwalifikacja do wystawy to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pn. „Moje Boże Narodzenie”. Impreza odbyła się po raz dwudziesty siódmy. Jej organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie i Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Swoim patronatem konkurs objęła Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty.

czytaj więcej


wydarzenia

Koncert charytatywny ˝Pomóż dzieciom przetrwać zimę˝ w Biłgoraju

13 grudnia 2018 , mdk

Fotorelacja

czytaj więcej


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

11 grudnia 2018 , mdk

Informujemy, że 11 grudnia (wtorek) zajęcia z panią Ewą Chuchro – zostają odwołane!


Nie odbędą się też jutrzejsze zajęcia taneczne (12 grudnia - środa), które prowadzi pani Igrida Sokołowska.


wydarzenia

Sukcesy na 26. Mikołajkowych Spotkaniach Tanecznych w Krośnie

11 grudnia 2018 , mdk

W piątek, 7 grudnia, w Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się 26. Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Mikołajkowe Spotkania Taneczne”.

czytaj więcej


wydarzenia

Wystawa "Anioły Bożego Narodzenia"

10 grudnia 2018 , mdk

„Anioły Bożego Narodzenia” - tak zatytułowana wystawa została uroczyście otwarta w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Autorami prac są dzieci z grup plastycznych prowadzonych przez Annę Świcę w pracowni Tęczowa Malarnia.

czytaj więcej


wydarzenia

Konkurs "rzeka - dziedzictwo natury..."

10 grudnia 2018 , mdk

W ogłoszonym przez Dom Kultury w Łapach, II. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”, młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odnieśli sukces zdobywając wyróżnienie i dwie kwalifikacje do wystawy.

czytaj więcej


wydarzenia

Sukces Jesień Plastyczna w Hrubieszowie

7 grudnia 2018 , mdk

30 listopada 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość podsumowania Jesieni Plastycznej – Hrubieszów 2018. Nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa otrzymała Anna Małgorzata Świca.

czytaj więcej


wydarzenia

Moje wymarzone wakacje

7 grudnia 2018 , mdk

Choć wakacje daleko za nami wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, Izabela Nieckarz, zdobyła jedną z nagród w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Moje wymarzone wakacje”.

czytaj więcej


wydarzenia

Sukces taneczny Kropeczek starszych w Jaśle

4 grudnia 2018 , mdk

24 listopada w Jasielskim Domu Kultury odbyła się 18. edycja Andrzejkowych Spotkań Tanecznych. W tanecznych zmaganiach w Jaśle uczestniczyło ponad 600 tancerzy, a wśród nich jeden z najmłodszych zespołów naszej placówki, czyli „Kropeczki starsze”, pracujące pod kierunkiem pani Ingridy Sokołowskiej.

czytaj więcej


wydarzenia

Sukces w konkursie plastycznym "W harmonii z przyrodą"

4 grudnia 2018 , mdk

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci młodzieży „W harmonii z przyrodą” przyniósł kolejny sukces wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. W ósmej edycji tej imprezy, której organizatorem był Wdecki Park Krajobrazowy, wychowankowie biłgorajskiego MDK, uczestniczący w zajęciach plastycznych w pracowni Tęczowa Malarnia, zdobyli aż trzy wyróżnienia.

czytaj więcej


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

29 listopada 2018 , mdk

Informujemy, że 30 listopada (piątek) zajęcia z panią Anną Świcą – zostają odwołane!


wydarzenia

Sukces w konkursie ogólnopolskim w Rzeszowie

29 listopada 2018 , mdk

W zorganizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury, VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży zatytułowanym „Pod kolorowym Parasolem Jesieni”, wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – Jakub Furmanek – znalazł się w ścisłym gronie laureatów.

czytaj więcej


wydarzenia

Podsumowanie 18. edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Historia – Pamięć – Człowiek"

27 listopada 2018 , mdk

„Mój piękny kraj – moja ojczyzna” to tytuł tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Historia – Pamięć – Człowiek”, organizowanego przez naszą placówkę już po raz osiemnasty.

czytaj więcej


wydarzenia

Taneczne zmagania w Mielcu

26 listopada 2018 , mdk

23 listopada występowaliśmy w Mielcu na Przeglądzie Zespołów Tanecznych "Pasikonik" 2018.

czytaj więcej


wydarzenia

MIĘDZYNARODOWY SUKCES WYCHOWANKÓW MDK

16 listopada 2018 , mdk

XL Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Moja Przygoda w Muzeum” przyniosły wyjątkowy sukces wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. W piątek, 9 listopada w Muzeum Okręgowym w Toruniu, miała miejsce uroczysta Gala podsumowująca projekt połączona z wręczeniem nagród, których aż pięć przypadło uczestnikom zajęć plastycznych z Pracowni Tęczowa Malarnia.

czytaj więcej


Wyniki - XVIII "HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK"

W piątek, 16 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się z posiedzenie komisji konkursowej XVIII. Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK” Piękny kraj – piękna ojczyzna Biłgoraj 2018.


Wyniki prezentujemy w poniższym protokole.

Protokół: Pobierz »  PDF

mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

15 listopada 2018 , mdk

Informujemy, że w czwartek (15 listopada) zajęcia z panią Edytą Buczek – zostają odwołane!


Odwołane są również zajęcia taneczne, które prowadzi pani Ingrida Sokołowska.


wydarzenia

Koncert młodych artystów z MDK we Frampolu

14 listopada 2018 , mdk

11 listopada w całym kraju odbywały się różnorodne uroczystości patriotyczne, uświetniające ten szczególny dzień w historii Polski – setną rocznicę odzyskania niepodległości. W jednej z takich uroczystości brali udział wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury.

czytaj więcej


XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2018

8 listopada w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Zgromadzoną widownię powitała dyrektor MDK, Renata Socha, przybliżając rys historyczny oraz ideę festiwalu.

Cykliczna impreza, organizowana przez MDK, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodych artystów. Na scenie zaprezentowało się blisko 50 podmiotów wykonawczych (soliści i zespoły), podzielonych na cztery kategorie wiekowe. W każdej z nich komisja konkursowa przyznała równorzędne tytuły Laureata Festiwalu.
Szczegóły w załączonym protokole.


Protokół: Pobierz »  PDF

:: Galeria zdjęć ::

festiwal
mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

6 listopada 2018 , mdk

Informujemy, że w najbliższy czwartek (8 listopada) i piątek (9 listopada) zajęcia z panią Anną Świcą – zostają odwołane!


Odwołane są również zajęcia taneczne w dniach 7-9 listopada, które prowadzi pani Edyta Buczek.


wydarzenia

Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym w Katowicach

6 listopada 2018 , mdk

W przededniu Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w jej 100 rocznicę, wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju mogą poszczycić się sukcesem w XV. Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej zatytułowanym „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna” zorganizowanym przez Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach.

czytaj więcej


wydarzenia

Freedom Dance Cup 2018 w Radomiu

30 października 2018 , mdk

W dniu 23 września 2018 roku para taneczna Marcin Gorczyca i Maria Grasza uczestniczyli w międzynarodowym turnieju tańca Freedom Dance Cup 2018 w Radomiu. Wystąpili w kategorii 16-20 lat, w której wywalczyli finałowe 5 miejsce, rywalizując z parami z całej Polski oraz z Rosji, Ukrainy i Islandii.

czytaj więcej


wydarzenia

Ty też możesz pomóc - Występy naszych wychowanków

26 października 2018 , mdk

Fotorelacja - Występy grup pani Ingridy Sokołowskiej

czytaj więcej


wydarzenia

Nowa wystawa w MDK - zatytułowana „Spojrzenie na przedmiot”

23 października 2018 , mdk

Od 22 października do 20 listopada w pomieszczeniach Galerii „Drugie Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju można oglądać wystawę zatytułowaną „Spojrzenie na przedmiot”. Autorami zaprezentowanych prac rysunkowych i malarskich są dzieci i młodzież pracujące pod kierunkiem Anny Świcy.

czytaj więcej


wydarzenia

Koncert podczas jubileuszu SM ,,Łada” w Biłgoraju

18 października 2018 , mdk

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Łada" w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia. Z tej okazji we wtorek, 16 października, zorganizowano uroczystości jubileuszowe. - Spółdzielnia powstała ponad pół wieku temu, a powołana została po to, by zmienić nasze miasto - mówił obecny prezes Aleksander Bełżek.

czytaj więcej


wydarzenia

Powiatowy Dzień Twórcy Kultury oraz Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej

16 października 2018 , mdk

W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej. Wystąpiło w nim kilkanaście zespołów ludowych reprezentujących gminy powiatu Biłgorajskiego. -To pokazanie dorobku kulturalnego Ziemi biłgorajskiej i promocja zespołów tworzonych przez pasjonatów. Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju na tym festiwalu reprezentował zespół wokalno – instrumentalny ,,Zawierucha”.

czytaj więcej


sukcesy plastyczne

Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym o kosmosie

16 października 2018 , mdk

Wielkim sukcesem wychowanków pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zakończył się udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem – w Łęcznej. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy był „Kosmos”.

czytaj więcej


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

4 października 2018 , mdk

W piątek, 5.10.2018 r. zajęcia z paniami Ewą Chuchro, Anną Świcą, Urszulą Demucha, Edytą Buczek, Ingridą Sokołowską oraz Kornelią Rudy – zostają odwołane!


mdk-o-laur-rzecha

Laury dla "IMPULSU" i "ADY" z MDK w Biłgoraju

4 października 2018 , mdk

W dniach w 2-3 października 2018r. zespoły taneczne "ADA" oraz "IMPULS" odnosły znaczące sukcesy w 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca "O Laur Rzecha" w Rzeszowie.

czytaj więcej


mdk-konkurs

SUKCESY MŁODYCH PLASTYKÓW Z MDK

2 października 2018 , mdk

Sześć nagród i jedno wyróżnienie zdobyły prace plastyczne stworzone przez wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Wzięły one udział w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym, którego motywem przewodnim był „Józef Piłsudski w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży”. Temat wpisuje się w obchodzoną w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej


mdk-konkurs

WYSTAWA W MDK PT. "MAŁE MIASTECZKO"

21 września 2018 , mdk

Zapraszamy do naszej placówki na wernisaż wystawy poplenerowej Janów Lubelski 2018 „Małe miasteczko”, który odbędzie się w najbliższą środę 26 września, o godzinie 18.00 w Galerii "Pierwsze Piętro".

czytaj więcej


mdk-konkurs

"TANEW" DOCENIONA W WOJEWÓDZTWIE

20 września 2018 , mdk

Bardzo miło nam poinformować, że 19 września podczas Wojewódzkiej Gali Kultury w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Zespół Tańca Ludowego „Tanew” z naszej placówki odebrał Dyplom Uznania.

czytaj więcej


Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury

18 września 2018 , mdk

XVIII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieżowy „Historia - Pamięć - Człowiek”. Temat przewodni tegorocznego konkursu: "Mój piękny kraj, moja Ojczyzna"

Regulamin: Pobierz » [PDF]

 

XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2018

Regulamin:Pobierz » [PDF] |   Karta zgłoszenia: Pobierz » [PDF]   |   Pobierz » [DOC]


mdk-konkurs

NAGRODA I TRZY WYRÓŻNIENIA DLA MŁODYCH PLASTYKÓW Z NASZEGO MDKU

18 września 2018 , mdk

Nagrodę i trzy wyróżnienia otrzymały dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w rozstrzygniętym 17 września br. IV Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Parki Narodowe w Polsce oraz Gatunki Zwierząt i Roślin Chronionych”. Imprezę zorganizował Miejski Dom Kultury w Częstochowie.

czytaj więcej


mdk-konkurs

PRZYGODA W MUZEUM 2018

14 września 2018 , mdk

„Moja Przygoda w Muzeum” to międzynarodowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat.

Biorący w nim udział wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju starają się o Państwa zainteresowanie i wsparcie, gdyż to od Was zależy, czy ich prace zostaną nagrodzone bądź wyróżnione. Aż 16 prac autorstwa piętnaściorga podopiecznych Anny Świcy dostało się do ścisłego finału.

czytaj więcej


mdk-konkurs

SPOTKANIE REKRUTACYJNE W MDK

14 września 2018 , mdk

11 września w godzinach popołudniowych w naszej placówce odbyły się zapisy na zajęcia.

Jak co roku, zgłosiło się bardzo wiele nowych chętnych osób, które chcą rozpocząć artystyczną przygodę w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

czytaj więcej


mdk-konkurs

KONKURS - "DARUJMY ŚWIATU POKÓJ"

13 września 2018 , mdk

W dniach od 21 września do 16 października 2018r. odbędzie się podsumowanie konkursu, otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród w XVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu pokój” Oświęcim 2018.

Organizatorem konkursu jest Oświęcimskie Centrum Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim. Wśród laureatek konkursu znalazły się wychowanki z naszej placówki.

czytaj więcej


mdk-macedonia

WSPOMNIENIA Z WAKACJI

11 września 2018 , mdk

Nowy rok szkolny nabiera szybszego tempa, a my w MDK wspominamy jeszcze wakacje 2018 roku, a zwłaszcza niezapomniane wyjazdy zagraniczne.

W dniach 13 czerwca tuż przed północą spod MDK wyjechała autokar wychowanków. Cel podróży to Bułgaria. Tam w dniach 15 – 20 czerwca odbywał się Międzynarodowy Festiwal „Słońce – Radość – Piękno” w miasteczku Nessebar. Był to już szósty wyjazd wychowanków MDK na tenże festiwal.

czytaj więcejOstatni tydzień wakacji z tańcem współczesnym

8 września 2018 , mdk

Tancerze z Grupy Tańca Współczesnego "ADA" pod koniec wakacji brali udział w szkoleniu przygotowawczym przed nowym rokiem szkolnym. Warsztaty poprowadził tancerz i choreograf Paweł Żołądek.

czytaj więcej


SPOTKANIE REKRUTACYJNE W MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju serdecznie zaprasza wychowanków, rodziców i przyszłych uczestników zajęć na pierwsze spotkanie rekrutacyjne we wtorek, 11 września, w godzinach 15.00 - 18.00.