Aktualności 2020/2021
wydarzenia

Sukces w konkursie „Piękna nasza polska cała”

18 grudnia 2020, mdk
Zosia Majcher i Julia Furmanek z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Piękna nasza Polska cała”. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim oraz „Małe Marzenia” Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia.


Julia Furmanek, lat 9


VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” odbywa się pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Tadeusza Pikusa Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej, Starosty Powiatu Bielskiego oraz Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku.


Komisja konkursowa dokonała oceny 528 prac nadesłanych ze 106 placówek z całego kraju. Przyznano równorzędne nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach. W ścisłym gronie laureatów znalazły się dwie dziewczynki, które uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia MDK w Biłgoraju. Swój talent plastyczny rozwijają pod kierunkiem Anny Świcy.


W kategorii klas I-III za swoją pracę Julia Furmanek (lat 9) otrzymała wyróżnienie, podobnie w kategorii uczniów klas VII-VIII wyróżniono Zofię Majcher (lat 13).


Na tle błękitnego nieba, jaśniejącego słońca w otoczeniu zieleni, kwiatów, i zwierząt domowych, Julia przedstawiła na swoim obrazku mamę i córkę w strojach biłgorajskich.


Zofia Majcher, lat 13Praca Zosi Majcher to fragment architektury Krakowa namalowany pastelami suchymi. Na pierwszym planie widzimy dwie smukłe wieże kościoła św. Andrzeja, zaś w dali widok na ceglane wieże katedry na Wawelu. Obie prace scala to wszystko co zawarte jest w tytule konkursu – piękno naszej ojczyzny!


Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy pokonkursowej na stronie internetowej link

Link do katalogu z wystawy: tutaj


Gratulujemy!


Anna Świca